וטרינר - דר' ג'רסי לזר | המרכז הרפואי לחיות מחמד ברחובות | בית גידול לכלבי קאנה קורסו ובוסטון טרייר
לוגו מרפאה וטרינרית
וטרינר - דר' ג'רסי לזר
המרכז הרפואי לחיות מחמד ברחובות
בית גידול לכלבי קאנה קורסו ובוסטון טרייר

הזרעה מלאכותית לכלב

מעונינים בהזרעה למלאכותית לכלב? הגעתם למקום הנכון. בעוד אנשים רבים שמעו ואולי אף עברו הזרעה מלאכותית, הרי שבשנים האחרונות התפתח גם התחום של הזרעה מלאכותית בכלבים. תחום זה התפתח בעקבות דרישה הולכת וגוברת של בעלי כלבים מסוגים מסוימים ובמצבים שונים. כפי שמיד נוכל לראות.

לפני שנתחיל בהסבר, חשוב לומר, הזרעה לכלבים היא לא בהכרח האופציה הראשונה, בדרך כלל האופציה הראשונה היא ניסיון לחבר בין כלבים באופן טבעי, אך כשזה לא עוזר אפשר לפנות לטיפול של הזרעה מלאכותית, וכפי שנוכל לראות מיד, זו אופציה לא רעה בכלל.

הרעיון של הזרעה לכלבים הוא פשוט, יש מקרים בהם החיבור בין כלב לכלבה לא עולים יפה ולכן יש צורך לבצע תהליך של הזרעה לכלבים. מלבד זאת, יש מקרים בהם בעלי כלבים גזעיים רוצים להגדיל את סיכויי הייחום ולכן הם מבצעים תהליך של הזרעה מלאכותית בכלבים. כמו כן, טיפול הזרעה מלאכותית יכול לעזור כשמדובר בהמלטה ראשונה ויש חשש שייוולדו כלבים גדולים מדי אשר ייתקעו בזמן ההמלטה.

תהליך הזרעה לכלבים הוא יחסית פשוט, בשלב הראשון בודקים את מצב הכלבה והייחום שלה, בשלב השני אוספים זרע מהכלב באופן ידני, בשלב השלישי מכניסים את הזרע אל תוך רחם הנקבה באמצעות מזרק וקשית, ואז מחכים מספר ימים לראות שאכן הזרע נקלט.

חשוב להבהיר לפני שמתחילים בתהליך יש לבדוק שהכלב והכלבה נמצאים במצב בריאותי טוב, כשמבצעים את תהליך ההזרעה עצמו, בודקים שאכן הזרע הוא תקין ואיכותו גבוהה, נקודה נוספת שחשוב לציין היא, כל התהליך מתבצע כשבעלי הכלבים נמצאים בחדר, ולא פעם גם נדרשת העזרה שלהם בתהליך. חשוב לומר עוד. שתהליך הזרעה מלאכותית לכלבים מתבצע מספר פעמים, ולא פעם אחת, על מנת לאפשר למספר זרעים להיקלט ובכך להגדיל את הסיכוי להביא גורים חדשים לעולם.

כמובן שאת כל התהליך יש לבצע אצל וטרינר שמתמחה בהזרעה מלאכותית לכלבים, ישנם וטרינרים שיש להם בתי גידול ומתעסקים בתחום בצורות שונות. מדובר בוטרינרים שגם עוקבים אחרי הכלבים לאורך זמן ובמידה ויש בעיה לאחר הטיפול, הם יודעים כיצד לטפל בה.

לסיום, אם אתם מחפשים וטרינר מומחה בהזרעה לכלבים, אתם מוזמנים לפנות אלי עוד היום. שמי ד”ר ג’רסי לזר ואני מתמחה בהזרעת כלבים מסוגים שונים. כמו אני מעניק טיפולים נוספים, בין היתר באמצעות מרפאה וטרינרית ניידת וכן אם אתם מחפשים וטרינר בשבת לכל עניין, אשמח לעמוד לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון או דרך האתר.

כל מי שמגדל כלב, יודע עד כמה חשוב זה שהוא לוקח אותו לבדיקות וטיפולים אצל וטרינר מנוסה ומקצועי, מישהו שהוא יכול לסמוך עליו. לשם כך עליו לבדוק מספר דברים לפני שהוא מחליט אצל מי לקחת את הכלב לטיפול.

עולם הווטרינריה השתנה במהלך השנים, הרבה בזכות העובדה שיש כיום לא מעט וטרינרים ברחבי הארץ, מרפאות אשר מטפלות בעשרות כלבים וחתולים כל אחת, וכן העובדה שכל התחום עבר שינוי, בזכות עלייה במודעות.

הנה כמה דוגמאות לשינויים שעבר התחום במהלך השנים וכיצד הם משפיעים במובן מסוים על בחירת וטרינר לכלבכם. דוגמא קלאסית היא המושג “וטרינר ביקור בית”. בעבר אם הכלב היה מתמודד עם מחלה או כל דבר אחר, הרי שהיה צריך לקחת אותו למרפאה ושם הווטרינר היה מטפל בו. כיום קיים שירות וטרינר ביקור בית, במסגרתו הווטרינר סוגר את המרפאה שלו לזמן מה או במקרה ומדובר בסופשבוע, והוא לוקח עושה ביקורי בית, אז הוא מטפל במקרים דחופים.

טיפולים שמבצע וטירינר

דוגמא אחרת לשינוי שחל בעולם הווטרינריה הוא, שכיום מרפאת וטרינר היא לא רק לצורך חיסונים או טיפולים דחופים אלא ניתן למצוא בה מגוון שירותים, החל משירותי ספרות, מכירת מוצרים לכלבים, ועד טיפולים של הזרעה מלאכותית לכלב (טיפולים שמיועדים אצל כלבים שלא מסוגלים לעשות זאת בעצמם או במקרים של כלבים גזעיים שרוצים להגדיל את סיכויי הפוריות שלהם), כמו כן מבוצעים שורה של ניתוחים, צילומים, טיפולי שיניים ועוד מגוון טיפולים שבעבר רק מרפאות מעטות ביצעו. בחלק מן המרפאות יש גם מי שאחראי על אילוף כלבים.

נקודה נוספת שמבליטה את השינוי בתחום היא מחירון וטרינרי. מדובר על מחירון שמציג את המחירים על הטיפולים והחיסונים השונים. כמעט כל המרפאות עובדות לפיו וכך הלקוחות לא צריכים לשלם מחירים מוגזמים עבור חיסונים וטיפולים. יש לציין שבלא מעט מרפאות החלו לעבוד בשיטת מינויים, מי שעושה מנוי שנתי מקבל הנחה על סך הטיפולים והחיסונים השונים, מה שמקל עליהם מבחינה כלכלית אך גם מבחינה פרקטית, כך הם יודעים שכל הטיפולים מתבצעים אצל וטרינר מסוים.

לסיום, אם אתם מחפשים וטרינר באזור השפלה, זה הזמן לפנות אלי, ד”ר ג’רסי לזר, יש לי מרפאה ברחובות ובכפר אחים, ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת. אצלי תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים מסוגים שונים, כל מה שעליכם לעשות זה ליצור עמי קשר ואענה בהקדם. 

תהליך הזרעה מלכותית לכלבים 

בדומה למה שקורה במערכת הבריאות המיועדת לבני אדם, כך גם במערכת הבריאות אשר מיועדת לכלבים ובכלל לחיות, ישנה היררכיה ברורה. היררכיה זו קובעת בין את מדרג הוטרינרים ברמת השפעתם מהפרט עד הכלל.

מן הסתם, הרמה הראשונה שמשפיעה על הפרט שייכת לווטרינר רגיל, כלומר לאותו וטרינר אליו אנחנו מגיעים לצורך טיפולים, חיסונים, בדיקות ודברים אחרים. זה וטרינר שאחראי באופן ישיר על בריאותו של הכלב או של כל חיית מחמד אחרת. מולו אנחנו נמצאים בקשר ישיר, פנים אל פנים, טלפוני ובאינטרנט. אם תרצו, הוא רופא המשפחה של הכלב שלנו.

ברמה מעליו יש וטרינר עירוני. מדובר על וטרינר שיושב ברשות המקומית ואחראי על כל השירותים הוטרינרים בעיר. זה כולל טיפול בחיסוני כלבת ורישיונות (ניתן לעשות את החיסון דרך השירותים העירוניים וניתן לעשות את זה דרך הווטרינר שלנו שעובד באופן ישיר מול השירותים), טיפול בחתולי רחוב, כלבים משוטטים, פיקוח על עסקי מזון ועוד. וטרינר מחוזי קובע עבור התושבים המקומיים אשר מחזיקים כלבים או חיות מחמד אחרות כיצד לנהוג ומנגד הוא מקבל הוראות מוטרינר מחוזי אשר אחראי על השירותים הוטרינרים בכל המחוז. ישראל כידוע מחולקת למספר מחוזות, בכל הקשור לשירותים מקומיים, והווטרינר המחוזי אחראי על כל מה שקשור לחיות במחוז שלו. החל מקביעת תקנות, פיקוח, בקרה ואכיפה. בין היתר הוא אחראי על תקנות יבוא, תקנות משלוח (נניח ורוצים להוציא חתולים או כלבים מהארץ), טיפול בחיות משוטטות, צייד, גידול חיות למזון, תחנות הסגר ועוד. וטרינר מחוזי עובד תחת משרד החקלאות.

מדוע חלוקה זו היא חשובה? משתי סיבות, ראשית, צריכה להיות היררכיה ברורה בין הוטרינרים והשירותים השונים שהם מעניקים לציבור הרחב ובפרט למי שמחזיק ברשותו כלבים וחתולים. שנית, ההיררכיה יוצרת סדר ברור לגבי התפקידים שכל וטרינר אמור לבצע ועל הנחלה אשר אותה הוא אמור לנהל. עם זאת, הקשר בין הוטרינרים השונים, החל מוטרינר רגיל ועד מחוזי, הוא הדוק ומתבצע כל הזמן.

חשוב להבהיר שווטרינר רגיל, אף על פי שהוא לכאורה אחרון במדרג, עדיין מחזיק באחריות רבה שכן הוא מבצע חיסונים, טיפולי עקירה וסירוס, טיפולי שיניים, טיפולי הזרעה מלאכותית לכלבים ועוד.

אם אתם מחפשים וטרינר כזה, אני מזמין אתכם לפנות אלי, ד”ר ג’רסי לזר, יש לי מרפאות ברחובות ובכפר אחים, ואני אשמח לעמוד לרשותכם כל עת שתצטרכו. אתם מוזמנים לפנות אלי דרך האתר או בטלפון. 

קאנה קורסו

יצירת קשר מהיר:

פייסבוק
סרטוני יו טיוב
מכירת כלבים