וטרינר - דר' ג'רסי לזר | המרכז הרפואי לחיות מחמד ברחובות | בית גידול לכלבי קאנה קורסו ובוסטון טרייר

וטרינר - דר' ג'רסי לזר

המרכז הרפואי לחיות מחמד ברחובות
בית גידול לכלבי קאנה קורסו ובוסטון טרייר

הזרעה מלאכותית לכלבים

בדומה למה שקורה במערכת הבריאות המיועדת לבני אדם, כך גם במערכת הבריאות אשר מיועדת לכלבים ובכלל לחיות, ישנה היררכיה ברורה. היררכיה זו קובעת בין את מדרג הוטרינרים ברמת השפעתם מהפרט עד הכלל.

מן הסתם, הרמה הראשונה שמשפיעה על הפרט שייכת לווטרינר רגיל, כלומר לאותו וטרינר אליו אנחנו מגיעים לצורך טיפולים, חיסונים, בדיקות ודברים אחרים. זה וטרינר שאחראי באופן ישיר על בריאותו של הכלב או של כל חיית מחמד אחרת. מולו אנחנו נמצאים בקשר ישיר, פנים אל פנים, טלפוני ובאינטרנט. אם תרצו, הוא רופא המשפחה של הכלב שלנו.

ברמה מעליו יש וטרינר עירוני. מדובר על וטרינר שיושב ברשות המקומית ואחראי על כל השירותים הוטרינרים בעיר. זה כולל טיפול בחיסוני כלבת ורישיונות (ניתן לעשות את החיסון דרך השירותים העירוניים וניתן לעשות את זה דרך הווטרינר שלנו שעובד באופן ישיר מול השירותים), טיפול בחתולי רחוב, כלבים משוטטים, פיקוח על עסקי מזון ועוד. וטרינר מחוזי קובע עבור התושבים המקומיים אשר מחזיקים כלבים או חיות מחמד אחרות כיצד לנהוג ומנגד הוא מקבל הוראות מוטרינר מחוזי אשר אחראי על השירותים הוטרינרים בכל המחוז. ישראל כידוע מחולקת למספר מחוזות, בכל הקשור לשירותים מקומיים, והווטרינר המחוזי אחראי על כל מה שקשור לחיות במחוז שלו. החל מקביעת תקנות, פיקוח, בקרה ואכיפה. בין היתר הוא אחראי על תקנות יבוא, תקנות משלוח (נניח ורוצים להוציא חתולים או כלבים מהארץ), טיפול בחיות משוטטות, צייד, גידול חיות למזון, תחנות הסגר ועוד. וטרינר מחוזי עובד תחת משרד החקלאות.

מדוע חלוקה זו היא חשובה? משתי סיבות, ראשית, צריכה להיות היררכיה ברורה בין הוטרינרים והשירותים השונים שהם מעניקים לציבור הרחב ובפרט למי שמחזיק ברשותו כלבים וחתולים. שנית, ההיררכיה יוצרת סדר ברור לגבי התפקידים שכל וטרינר אמור לבצע ועל הנחלה אשר אותה הוא אמור לנהל. עם זאת, הקשר בין הוטרינרים השונים, החל מוטרינר רגיל ועד מחוזי, הוא הדוק ומתבצע כל הזמן.

חשוב להבהיר שווטרינר רגיל, אף על פי שהוא לכאורה אחרון במדרג, עדיין מחזיק באחריות רבה שכן הוא מבצע חיסונים, טיפולי עקירה וסירוס, טיפולי שיניים, טיפולי הזרעה מלאכותית לכלבים ועוד.

אם אתם מחפשים וטרינר כזה, אני מזמין אתכם לפנות אלי, ד”ר ג’רסי לזר, יש לי מרפאות ברחובות ובכפר אחים, ואני אשמח לעמוד לרשותכם כל עת שתצטרכו. אתם מוזמנים לפנות אלי דרך האתר או בטלפון. 

מוצרים לחיות מחמד
מוצרים לחיות מחמד - מזון • צעצועים • מוצרי טיפוח • מוצרים רפואיים
קרא עוד

יצירת קשר מהיר: