וטרינר - דר' ג'רסי לזר | המרכז הרפואי לחיות מחמד ברחובות | בית גידול לכלבי קאנה קורסו ובוסטון טרייר

וטרינר - דר' ג'רסי לזר

המרכז הרפואי לחיות מחמד ברחובות
בית גידול לכלבי קאנה קורסו ובוסטון טרייר

הזרעה לכלבים

בעוד אנשים רבים שמעו ואולי אף עברו הזרעה מלאכותית, הרי שבשנים האחרונות התפתח גם התחום של הזרעה מלאכותית בכלבים. תחום זה התפתח בעקבות דרישה הולכת וגוברת של בעלי כלבים מסוגים מסוימים ובמצבים שונים. כפי שמיד נוכל לראות.

לפני שנתחיל בהסבר, חשוב לומר, הזרעה לכלבים היא לא בהכרח האופציה הראשונה, בדרך כלל האופציה הראשונה היא ניסיון לחבר בין כלבים באופן טבעי, אך כשזה לא עוזר אפשר לפנות לטיפול של הזרעה מלאכותית, וכפי שנוכל לראות מיד, זו אופציה לא רעה בכלל.

הרעיון של הזרעה לכלבים הוא פשוט, יש מקרים בהם החיבור בין כלב לכלבה לא עולים יפה ולכן יש צורך לבצע תהליך של הזרעה לכלבים. מלבד זאת, יש מקרים בהם בעלי כלבים גזעיים רוצים להגדיל את סיכויי הייחום ולכן הם מבצעים תהליך של הזרעה מלאכותית בכלבים. כמו כן, טיפול הזרעה מלאכותית יכול לעזור כשמדובר בהמלטה ראשונה ויש חשש שייוולדו כלבים גדולים מדי אשר ייתקעו בזמן ההמלטה.

תהליך הזרעה לכלבים הוא יחסית פשוט, בשלב הראשון בודקים את מצב הכלבה והייחום שלה, בשלב השני אוספים זרע מהכלב באופן ידני, בשלב השלישי מכניסים את הזרע אל תוך רחם הנקבה באמצעות מזרק וקשית, ואז מחכים מספר ימים לראות שאכן הזרע נקלט.

חשוב להבהיר לפני שמתחילים בתהליך יש לבדוק שהכלב והכלבה נמצאים במצב בריאותי טוב, כשמבצעים את תהליך ההזרעה עצמו, בודקים שאכן הזרע הוא תקין ואיכותו גבוהה, נקודה נוספת שחשוב לציין היא, כל התהליך מתבצע כשבעלי הכלבים נמצאים בחדר, ולא פעם גם נדרשת העזרה שלהם בתהליך. חשוב לומר עוד. שתהליך הזרעה מלאכותית לכלבים מתבצע מספר פעמים, ולא פעם אחת, על מנת לאפשר למספר זרעים להיקלט ובכך להגדיל את הסיכוי להביא גורים חדשים לעולם.

כמובן שאת כל התהליך יש לבצע אצל וטרינר שמתמחה בהזרעה מלאכותית לכלבים, ישנם וטרינרים שיש להם בתי גידול ומתעסקים בתחום בצורות שונות. מדובר בוטרינרים שגם עוקבים אחרי הכלבים לאורך זמן ובמידה ויש בעיה לאחר הטיפול, הם יודעים כיצד לטפל בה.

לסיום, אם אתם מחפשים וטרינר מומחה בהזרעה לכלבים, אתם מוזמנים לפנות אלי עוד היום. שמי ד”ר ג’רסי לזר ואני מתמחה בהזרעת כלבים מסוגים שונים. כמו אני מעניק טיפולים נוספים, בין היתר באמצעות מרפאה וטרינרית ניידת וכן אם אתם מחפשים וטרינר בשבת לכל עניין, אשמח לעמוד לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון או דרך האתר.

מוצרים לחיות מחמד
מוצרים לחיות מחמד - מזון • צעצועים • מוצרי טיפוח • מוצרים רפואיים
קרא עוד

יצירת קשר מהיר: